Telcohouse
Kontakt TELCOHOUSE
Mapa strony TELCOHOUSE
Strona gwna TELCOHOUSE

Systemy UTM

Check Point UTM-1 to urzadzenia zawierające kluczowe funkcjonalnosci systemów zarządzania zagrożeniami, zapewniając kompleksowe zabezpieczenie sieci. Każde z urządzeń posiada wbudowany system scentralizowanego zarządzania, wraz z kompletem aktualizacji zabezpieczeń, sprzętu i obsługi klienta.

Rozwiązanie Check Point UTM-1 łączy w sobie te same zaawansowane techniki zabezpieczeń, którym użytkownicy zaufali uprzednio w ramach systemów Firewall-1, wliczając w to także inne moduły bezpieczeństwa takie jak IPSec VPN, IPS, Anti-virus,/Anti-malware, URL filtering oraz Anti-spam. Check Point dostarcza wszystkie powyższe technologie zabezpieczeń, działających w ramach szerokiej gamy modeli urządzeń oferujących wysokie wydajności działania.

Firma Check Point i jej rozwiązania UTM zostały uznane według Gartnera, liderem rynku rozwiązań UTM potwierdzając, że firma Checkpoint stanowi awangardę dostawców wielofunkcyjnych systemów kontroli przeznaczonych na rynek małych i średnich przedsiębiorstw.

Kryteria wyboru liderów to m.in. dostarczanie szerokiej gamy modeli urządzeń, obsługa wielu funkcji zabezpieczeń, możliwości systemu zarządzania i raportowania oraz łatwość użycia. Kolejnym aspektem świadczącym o jakości produktów dostarczanych przez liderów raportu, na który zwraca uwagę Gartner jest wysoka skuteczność w unikaniu podatności i błędów bezpieczeństwa w swoich produktach.

Systemy UTM-1 są dostarczane z prekonfigurowanym zestawem funkcji i modułów bezpieczeństwa tzw. Software Blades. Z uwagi na możliwość stosowania różnych funkcjonalności bezpieczeństwa rozwiązania UTM mogą być łatwo i szybko rozszerzane o nowe moduły zabezpieczeń bez konieczności zmiany architektury sprzętowej. 

 

Wszystkie urządzenia UTM-1 zawierają poniższe moduły Software Blades:

 

mogą być rozszerzone o:

 

Urządzenia Check Point UTM-1 zawierają  również system zarządzania obejmujący następujące moduły tzw. Software Blades:

 

Dodatkowe informacje na temat urządzeń UTM-1 na stronie producenta

 

Jeśli macie Państwo dodatkowe pytania prosimy o kontakt